ادغام دو شرکت معظم در بازار تجهیزات شبکه

23 تیر 1394 نوشته شده توسط 
منتشرشده در اخبار و رویداد ها

ادغام دو شرکت معظم در بازار تجهیزات شبکه

FortinetMeru.png

ادغام دو شرکت Meru Networks و Fortinet ، هفته گذشته پس از هفته ها مذاکره تجاری بین دو شرکت نهایی شد. به عقیده تحلیلگران حوزه فناوری اطلاعات، با توجه به اینکه هر دو شرکت در حوزه فعالیت خود جزو رهبران بازار به حساب می آیند، این ادغام موجب قدرتمند شدن هر دو در حوزه های کاری خود شده و در نهایت مشتریان هردو برند برنده نهایی این توافق خواهند بود. 

Meru Networks با داشتن سابقه ای ممتاز بین شرکت های فعال در حوزه شبکه های بی سیم سازمانی و با برتری های تکنولوژیک بی رقیب خود مانند Wireless Virtualization در کنار داشتن حدود 400 پتنت اختصاصی در حوزه شبکه های بی سیم، تاکنون موفق شده در حدود 70 کشور دنیا بیش از 14 هزار مشتری سازمانی را در گروه های مختلف جذب کند که در میان مشتریان این شرکت شرکت های زیادی در گروه Fortune 500 قرار دارند. تمرکز شرکت Meru Networks تاکنون صرفاً به مقوله شبکه های بی سیم معطوف بوده است ولی با توجه به Trend جهانی ادغام شرکت های تکنولوژیک فعال در حوزه های امنیت و شبکه های بی سیم، این شرکت هم از این پس از امکانات و تجهیزات Fortinet در سبد کالای خود بهره مند خواهند بود. 

Fortinet در حوزه امنیت فناوری اطلاعات برندی نام آشناست و به خصوص طی سالیان اخیر به خوبی توانسته با رشدی تصاعدی خود را به عنوان رقیب جدی شرکت هایی مانند CISCO، HP و Juniper در حوزه تجهیزات امنیتی شبکه های کامپیوتری مطرح نماید. سرعت رشد این شرکت نسبت به رقبای خود در بازار تجهیزات امنیتی توجه بسیاری از تحلیلگران این حوزه را به خود جلب کرده و موجب بالا رفتن قیمت سهام و ارزش این شرکت طی ماه های اخیر شده است. البته علی رغم پیشرو بودن Fortinet در حوزه امنیت، این شرکت در حوزه تولید تجهیزات بی سیم علی رغم تلاش زیادی که انجام داده در قیاس با رهبران بازار شبکه های بی سیم سازمانی توفیق چندانی نداشته است لذا تصمیم به بهره گیری از تجربه ارزشمند Meru Networks و همکاری با این شرکت در بازار شبکه های بی سیم در کنار توجه به حوزه امنیت گرفته است. 

نقطه مشترک این دو شرکت معظم آمریکایی سرعت رشد آنها طی سال های اخیر در بازار جهانی بوده است. به عبارت دیگر هر دو شرکت در حوزه کاری خود بسیار چابک و موفق عمل نموده اند و این ادغام عملاً موجب افزون شدن ظرفیت کاری و سبد کالای کامل تر برای مشتریان هر دو شرکت در آینده خواهد بود. با توجه به تحلیل های جهانی این ادغام به زودی با واکنش رقبای هر دو شرکت در بازار مواجه خواهد شد چراکه این مدل تجاری موجب می شود Fortinet Meru در آینده به خطری بسیار جدی برای شرکت هایی مانند CISCO و HP تبدیل شود. جالب است بدانید HP نیز اخیراً برای تجهیز خود در مقابل این تهدید تصمیم به خرید یک کمپانی فعال درحوزه شبکه های بی سیم سازمانی گرفته است. 


بر مبنای سیاست های اعلام شده توسط شرکت Fortinet Meru ، سیاست های کلی و تعهدات این دو برند به مشتریان قبلی و نمایندگان فروش خود در سراسر دنیا کاملاً پابرجا بوده و هیچ گونه خللی در ارائه خدمات به مشتریان و پروژه های قبلی دو برند وارد نخواهد شد و حتی کیفیت سرویس ها به نحو چشمگیری افزایش می یابد. همچنین هر دو برند با هویت تقریباً مستقل در حوزه فروش در کنار هم فعال خواهند بود.


به گفته دکتر Bami، مدیر عامل شرکت Meru Networks، ادغام این شرکت با Fortinet موجب تقویت موقعیت فعلی کمپانی در بازار و در نهایت قدرتمندتر شدن توان فنی تجهیزات خواهد شد، که این امر موجب می شود مشتریان به سطح متفاوتی از تجهیزات شبکه های بی سیم سازمانی در آینده دسترسی داشته باشند. Ken Xie، مدیرعامل شرکت Fortinet هم در ارتباط با این ادغام گفت: ما امیدواریم این حرکت جدید موجب ارائه راهکارها و خدمات در سطح متفاوتی به سازمان ها در هر ابعادی در عصر موبایل شده و سرعت نوآوری را در کمپانی ما بیشتر نماید.

خواندن 13062 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 تیر 1395 ساعت 11:20
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper