پروژه های انجام شده

Projects.jpg

                                  

تجهیزات ارتباطی برخوردار از تکنولوژی Wireless Virtualization با توجه به قابلیت های متعدد در ایجاد شبکه های بی سیم WiFi در ابعادEnterprise با امکان مدیریت مرکزی به شکل مناسبی در دنیا مورد استقبال و استفاده مراکز مختلف صنعتی، آموزشی، درمانی و مالی قرار گرفته است.

شرکت ساخت سیستم به عنوان ارائه کننده جدیدترین راهکارهای نوین ارتباطی به بازار ایران با بیش از سه دهه تجربه، پروژه های موفقی را طی سال های اخیر با تجهیزات شبکه های بی سیم Virtualized اجرا نموده است که در ادامه به چند نمونه از پروژه های پیاده سازی شده در کشورمان از میان انبوه این پروژه ها جهت آشنایی بیشتر با کاربرد این تجهیزات در محیط های مختلف کاری اشاره می شود. 

                                  

- شرکت پلیمر آریاساسول

- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

- دانشگاه علوم پزشکی تبریز

- شرکت خودروسازی زامیاد

- دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

- بیمارستان شهید هاشمی نژاد

- بانک مسکن

-مرکز آمار ایران

-دانشگاه تهران (دانشکده ادبیات)

-مرکز ریاست جمهوری

-شرکت مهندسی و توسعه نفت

-پتروشیمی بندر امام

-دانشگاه علوم پزشکی فارس

 

شرکت پلیمر آریا ساسول

 
Nemune1.jpg

                                             

شرکت پلیمر آریا ساسول یکی از بزرگترین مجتمع های  تولید پلیمر و پتروشیمی در منطقه عسلویه است که 50 درصد سهام آن متعلق به شرکت ساسول آفریقای جنوی می باشد. هم اکنون تجهیزات شبکه های بی سیم Virtualized در این مجتمع با اهداف زیر به کار گرفته شده است:

- ایجاد شبکه بی سیم WiFiبرای هوشمند سازی انبار اصلی مجتمع با وسعت 4500 متر مربع. این انبار یکی از بزرگترین انبارهای در نوع خود در خاور میانه می باشد.

- بهره گیری از بستر شبکه بی سیم در انبار برای مدیریت آن لاین وضعیت موجودی، نحوه چیدمان و مکان استقرار کالاها با بهره گیری از بارکدخوان های با قابلیت اتصال به شبکه  WiFi  به صورت یکپارچه با ERP سازمانی فراهم شده است.

- ایجاد شبکه بی سیم برای بخش اداری به شکل یکپارچه با کل شبکه بی سیم در مجتمعصورت پذیرفته است.

- از بستر شبکه بی سیم علاوه برای کاربردهای فوق برای (Voice Over Wireless LAN)VoWLAN جهت ارتباط صوتی با تجهیزات VoIPبرای انبار و مجموعه اداری بهره گیری می شود.

- در گذشته این شبکه با Access Point های Stand Alone پیاده سازی شده بود که برای ایجاد امکانات مدیریتی و ایجاد یکپارچگی در کل شبکه هم اکنون تجهیزات بی سیم با تکنولوژی Virtualized جایگزین تجهیزات قبلی در این مجتمع شده است.

بازگشت به بالا ↑

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

Nemune2.jpgبا توجه به توانمندی تجهیزات شبکه های بی سیم Virtualized در ایجاد شبکه ای یکپارچه برای ساختمان های مستقر در نقاط جغرافیایی متفاوت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اکنون برای سه ساختمان اصلی خود از تجهیزات برخودار از این تکنولوژی با اهداف زیر بهره گیری می نماید:

- در این پروژه 3 ساختمان 15، 13 و 5 طبقه زیر پوشش شبکه بی سیم WiFiبا استفاده از  تجهیزات Virtualized قرار گرفت.

- این پروژه به گونه ای اجرا شده است که در کار Backboneاصلی شبکه و VLAN های داخلی موجود در وزارتخانه که با سوییچ های سیسکو پیاده سازی شده بود اشکالی ایجاد نشده و کلیه سیاست ها به شبکه بی سیم WiFi در وزارتخانه تسری یافته است. 

- ایجاد بستر Voice نیز در این پروژه برای بهره گیری از تجهیزات VoIPصورت می پذیرد

بازگشت به بالا ↑ 

 

 

شرکت خودرو سازی زامیاد                         

Nemune4.jpgشرکت خودرو سازی زامیاد یکی از تولیدکنندگان اصلی خودروی سبک و سنگین در کشورمان محسوب می شود. این شرکت خودروسازی با توجه به نیازهای سازمانی خود هم اکنون از تجهیزات شبکه های بی سیم Virtualized با اهداف زیر استفاده می کند:

- بستر شبکه بی سیم WiFi برای اتصال به نرم افزار اتوماسیون سازمانی و اینترنت هم اکنون با تجهیزات بی سیم Virtualized ایجاد شده است.

- قبل از به کار گیری تجهیزات Virtualized در این پروژه، از چندین برند دیگر تست هایی به عمل آمده بود که بر مبنای این تست ها به دلیل نویز زیاد ربات های کارگر در خط تولید، آن برندها نتوانسته بودند شبکه را با استاندارد مناسبی پیاده سازی کنند.

- گسترش پوشش شبکه به کل مجتمع زامیاد با حفظ عامل یکپارچگی و Mobility برای کلیه کاربران در فازهای بعدی مد نظر است.

بازگشت به بالا ↑

 

دانشگاه علوم پزشکی تبریزNemune5.jpg

 این دانشگاه از حیث قدمت یکی از پرسابقه ترین دانشگاه های علوم پزشکی در ایران بوده و در عین حال بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی نیز می باشد. با توجه به نیازمندی های این مرکز آموزشی بزرگ به شبکه ای مطمئن و کارآمد هم اکنون تجهیزات شبکه های بی سیم Virtualized در این دانشگاه با اهداف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

- بستر شبکه بی سیم WiFi یکپارچه در 7 ساختمان خوابگاهی پراکنده در سطح شهر با تراکم کاربر بالا توسط تجهیزات بی سیم Virtualizedایجاد شده است.

- این شبکه بی سیم گسترده تنها با یک کنترلر در دفتر انفورماتیک دانشگاه کنترل می شود

- در فاز بعدی این پروژه، ساختمان های دیگر پردیس دانشگاهی این دانشگاه نیز تحت پوشش شبکه بی سیم با تجهیزات بی سیمVirtualized قرار خواهند گرفت.

بازگشت به بالا ↑

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
Nemune7.jpg

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز یکی از بزرگترین مجتمع های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در کشورمان محسوب می شود. این دانشگاه دارای ساختمان های آموزشی گسترده ای است که در یک مجتمع قرار نداشته و در سطح شهر تهران پراکنده هستند. با توجه به این پراکندگی و نیاز این دانشگاه به بهره گیری از شبکه بی سیم WiFi ، تجهیزات شبکه بی سیم Virtualized هم اکنون در این دانشگاه با مشخصات زیر بهره گیری شده است:

- هم اکنون شبکه بی سیم WiFiدر مجتمع آموزشی نیایش این دانشگاه شامل یک ساختمان بزرگ 8 طبقه در چهار بال با گنجایش 16000 دانشجو با تجهیزات Virtualized پیاده سازی شده است.

- ایجاد شبکه بی سیم برای مجتمع آموزشی امام حسین "ع" شامل 3 ساختمان 8 طبقه با 12000 دانشجو در دستور کار قرار دارد.

- در فازهای بعد این شبکه به صورت یکپارچه 8 مجتمع آموزشی دیگر گسترش می یابد.

بازگشت به بالا ↑

 

بیمارستان شهید هاشمی نژاد

مرکز فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد با ظرفیت بیش از 360 تخت و حضور بیش از 400 نفر پرسنل درمانی و اداری در محیط بیمارستان یکی از پیشروترین مراکز درمانی کشور در ایجاد پایگاه داده بیماران تحت بستر اتوماسیون داخلی کارآمد و بهره گیری از جدیدترین امکانات ارتباطی برای استفاده از اطلاعات بیمارستانی می باشد. این بیمارستان هم اکنون از تجهیزاتشبکه های بی سیمVirtualized با اهداف زیر بهره گیری می نماید:

- با توجه به وجود پایگاه داده بیماران و امکان بهره گیری از این پایگاه داده تحت بستر اتوماسیون داخلی بیمارستان، هم اکنون با بهره گیری از بستر شبکه بی سیم کارآمد در بخش های مشخصی از این مرکز درمانی این اطلاعات را در اختیار کادر درمانی قرار داده شده است.

- این شبکه با فراهم کردن بستری مطمئن، به صورت Real Time امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات مورد نیاز کادر درمانی بیمارستان را از طریق نوت بوک و یا انواع hand held ایجاد کرده است.

- اگر این شبکه به صورت Wired در محیط پیاده سازی می شد، مشکلاتی چون آلودگی، محدودیت های نصب، سرعت پایین اجرا و معضلات توسعه در آینده، کارآمدی این شبکه را برای بیمارستان زیر سوال می برد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که از بستر بی سیم برخوردار از تکنولوژی Virtualizationبرای زیرساخت شبکه این بیمارستان بهره گیری شود.

بازگشت به بالا ↑

 

 

بانک مسکن

بانک مسکن هم اکنون از تجهیزات شبکه های بی سیم Virtualized با کاربردهای زیر در یکی از ساختمان های مرکزی خود بهره می Nemune10.jpgگیرد:

- ایجاد شبکه بی سیم WiFi در ساختمان جدید 11 طبقه ای اداره جات مرکزی بانک مسکن با تجهیزات Virtualized در حداقل زمان ممکن در این پروژه انجام گرفت.

- کل اتوماسیون سازمانی که شامل داده های بسیار حساس بانکی است بدون اشکال و به صورت امن در شبکه در اختیار کاربران قرار می گیرد.

- سرعت اجرای پروژه با توجه به حضور زود هنگام کارمندان در ساختمان مورد تاکید کارفرما بود و این امر به خوبی در اجرا مد نظر قرار گرفت.

بازگشت به بالا ↑

 

 

مرکز آمار ایران

مرکز آمار ایران در حال زیر مجموعه معاونت مدیریت و برنامه ریاست جمهوری می باشد. این مجموعه یکی از مهمترین مراکز دولتی از نظر کارشناسی، پژوهشی و اطلاع رسانی به دولت، برای اتخاذ تصمیم های به موقع و کارشناسی در حوزه های مختلف، می باشد.

در حال حاضر تجهیزات بستر شبکه بی سیم سازمانی با تجهیزات Meru Networks در سه ساختمان این مرکز که مشتمل بر یک ساختمان 8 طبقه، یک ساختمان 7 طبقه و یک ساختمان 2 طبقه می باشد، پیاده سازی شده است. این شبکه کاملاً به صورت متمرکز مدیریت می شود و علی رغم پیاده سازی آن در سه ساختمان مجزا، شبکه کاملاً یکپارچه می باشد. 

تعدادکاربران شبکه بی سیم پیاده سازی شده در این سازمان هم اکنون حدود 100 کاربر است که با کامل شدن پروژه و استفاده حداکثری از توان این تجهیزات، امکان برقراری ارتباط تا 500 کاربر نیز فراهم می باشد. در این شبکه امکان استفاده از اینترنت و اتوماسیون اداری برای کاربران مجموعه با انواع تجهیزات مانند تبلت، تلفن همراه و انواع رایانه پیش بینی شده است.

قابل ذکر است پیش از این برای بستر شبکه بی سیم در این سازمان، از راهکارهای Standalone غیر سازمانی و به کارگیری Access Point ها به صورت جزیره ای بهره گیری می شد، که این امر باعث بروز ضعف های چشمگیری در شبکه بی سیم سازمان، و به طبع آن نارضایتی کاربران شده بود.

هم اکنون با به کارگیری تجهیزات بی سیم Meru Networks در این مرکز حساس کشور، شبکه ای توانمند با استانداردهای روز دنیا با امکان بهره برداری حداکثری کاربران از تمامی امکانات موجود در بستر شبکه بی سیم، در اختیار مدیران توانمند این سازمان قرار گرفته است.

بازگشت به بالا ↑

 

  دانشگاه تهران (دانشکده ادبیات)

دانشگاه تهران از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ماست. دانشکده ادبیات این دانشگاه در سال 1313 تاسیس شده و  یه عنوان یکی از پرسابقه ترین دانشکده های این دانشگاه شناخته می شود. ساختمان این دانشکده با زیربنای وسیع خود از قدمت طولانی برخودار بوده و با توجه به مصالح مستحکم و خاص به کار رفته در آن پیاده سازی و نصب هرگونه تجهیزات شبکه در آن نیازمند ملاحظات ویژه ای می باشد.

دانشجویان، اساتید و کادر آموزشی این دانشکده با توجه به فعالیت های سطح بالای علمی در این مرکز نیازمند ارتباط با شبکه اینترنت در فضاهایی چون کلاس های درس، سالن های سمینار، اتاق های اساتید، بخش اداری و همچنین لابی پر تراکم دانشکده بودند و با این هدف ایجاد پوشش شبکه بی سیم WiFi در دستور کار مدیران این دانشکده قرار گرفت.

شبکه بی سیم اولیه پیاده سازی شده در این دانشکده با تجهیزات برند PROXIM با توجه به شاخصه های محیطی خاص این محیط آموزشی نتوانست به دلیل مشکلات فنی نظر مثبت کاربران حاضر در این دانشکده را جلب نماید. بر همین اساس پیاده سازی یک شبکه بی سیم با قابلیت اطمینان بیشتر از گذشته در دستور کار این مجموعه آموزشی با سابقه قرار گرفت، و کارشناسان این مرکز پس از بررسی های فنی، بین راهکارهای موجود، راهکار شرکت ساخت سیستم را انتخاب کردند.

شبکه بی سیم این دانشکده هم اکنون با تجهیزات Meru Networks پیاده سازی شده و چهار طبقه با زیربنای مجموع حدود 17000 متر مربع با حدود 50 اکسس پوینت سری 1000 تحت پوشش قرار گرفته است. این شبکه بستر ارتباطی همزمان بیش از 1000 کاربر به اینترنت از طریق شبکه بی سیم WiFi را فراهم نموده است. از این شبکه برای ارتباط با سیستم اتوماسیون دانشکده نیز توسط کادر اداری و آموزشی بهره گیری می شود.

بازگشت به بالا ↑

 

مرکز ریاست جمهوری

هم اکنون در کشورمان در بسیاری از مراکز دولتی و چند وزارت خانه از تجهیزات Meru Networks بهره گیری می شود، و این بار ریاست 1427123031-1.jpgجمهوری، به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز اداری و سیاسی کشور، خواهان استفاده از تجهیزات شبکه های بی سیم سازمانی Meru Networks برای ارتباطات بی سیم تحت بستر WiFi درون سازمانی خود شده است.
مرکز همکاری های فناوری ریاست جمهوری، اصلی ترین نهاد دولتی مسئول در حوزه تدوین سیاست های مرتبط با حوزه های مختلف فناوری در کشورمان می باشد. ساختمان این مرکز که در آن هم اکنون شبکه بی سیم سازمانی با تجهیزات Meru Networks پیاده سازی شده است، در 9 طبقه با مجموع زیر بنای حدود 5400 متر مربع و با فضای اداری بسیار متراکم از حیث تعداد کاربران می باشد.
این شبکه توانایی مدیریت 300 ارتباط همزمان بی سیم را دارد.پرسنل این مرکز حساس اداری، با تجهیزات خود مانند تبلت، لپ تاپ و همچنین تلفن های همراه هوشمند خود به شبکه اینترنت و اتوماسیون اداری مرکز از طریق این شبکه متصل می شوند.

بازگشت به بالا ↑

 

شرکت مهندسی و توسعه نفت
-نفت.jpg

شرکت مهندسی توسعه نفت، یکی از مهمترین سازمان های اقماری شرکت ملی نفت ایران می باشد. این مجموعه با توجه به مسئولیت خود (نظارت بر اجرای کلیه طرح های مهندسی و توسعه در قالب فعالیت های طراحی، مهندسی، ساخت واجرا در بخش نفت و گاز خشکی و دریا) از اهمیت بسیار بالایی در حوزه نفت و گاز و انرژی که از کلیدی ترین صنایع کشور می باشند برخوردار است.با توجه به افتتاح ساختمان جدید این شرکت در ارتباط با انجام پروژه ای مشترک با یکی از پیمانکاران بین المللی آن، کارشناسان واحد فناوری اطلاعات شرکت مهندسی توسعه نفت بر آن شدند تا این ساختمان جدید را با کارآمدترین تجهیزات شبکه تجهیز نمایند. از این رو با توجه به توان تخصصی شرکت ساخت سیستم و بررسی های میدانی، راه حل فنی جامع منطبق با نیازهای این مجموعه به شبکه بی سیم سازمانی به ایشان ارائه شد و پس از تایید فنی، این ساختمان تحت پوشش تجهیزات شبکه Meru Networks قرار گرفت.
در این ساختمان در پنج طبقه تعداد 50 کاربر از طریق لپ تاپ، کامپیوترهای رومیزی، تبلت و تلفن های هوشمند به صورت همزمان از شبکه اینترنت تحت بستر شبکه بی سیم استفاده می کنند. در  شبکه بی سیم پیاده سازی شده امکان افزایش ظرفیت ارتباطات همزمان در شبکه تا 200 کاربر پیش بینی شده است.

بازگشت به بالا ↑

 

پتروشیمی بندر امام

مجتمع پتروشیمی بندر امام به مساحت حدود 270 هکتار، در ضلع شمال غربی خلیج فارس و در منطقه بندر امام خمینی قرار دارد.عملیات ساخت و بهره برداری این مجتمع از سال 1352 آغاز شده، و به همین جهت از باسابقه ترین مجتمع های صنعتی کشور در حوزه نفت و پتروشیمی می باشد.
در ساختمان های اداری این مجتمع بزرگ صنعتی، بسترشبکه بی سیم برای بهره گیری از اینترنت مد نظر مدیران قرار داشت ولی به دلیل اینکه اختلالات فرکانسی  در محیط بسیار زیاد بوده و به طبع آن پوشش دهی شبکه با مشکلاتی مواجه بود، هیچ گاه رضایت کامل از شبکه بی سیم پیاده سازی شده با برخی برندهای نام آشنا حاصل نگردید.
نقطه ورود تجهیزات هم به این مجتمع عظیم صنعتی همین جا بود! تجهیزات شبکه Meru Networks در فـاز نخست در پتروشیـمی بندر امام، در یکی از ساختمان های ستادی مشتمل بر 3طبقه با زیر بنای حدود2500 متر مربع فضای اداری اجرایی شده است. کاربری شبکه در این مرکز در حال حاضر اینترنت می باشد و تعداد کاربران همزمان در این مرحله از سوی مدیران به 200 نفر محدود شده، اما تجهیزات مورد استفاده به راحتی پاسخ گوی 500 ارتباط بی سیم همزمان با شبکه می باشد.

بازگشت به بالا ↑

 

دانشگاه علوم پزشکی فارس

دانشگاه علوم پزشکی فارس یکی از قدیمی ترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور با قدمتی بیش از 60 سال می باشد. این دانشگاه هم اکنون در بیش از 90 رشته تحصیلی در 10 دانشکده مستقل، پذیرای حدود 10000 دانشجو و 18000 پرسنل درمانی و آموزشی-پزشکی-فارس.jpg می باشد.
در این دانشگاه وسیع نیاز به یک راهکار یکپارچه برای پیاده سازی شبکه بی سیم سازمانی وجود دارد که امکان کنترل و مانیتور آن از یک نقطه و همچنین سرویس دهی با کیفیت بالا به اساتید و دانشجویان توسط آن فراهم باشد. پیش از ورود ساخت سیستم با برند Meru  Networks به این پروژه، این مجموعه عظیم آموزشی - بهداشتی، از برخی تجهیزات شبکه های بی سیم به صورت جزیره ای و پراکنده بهره می گرفتند که مشکلات عدیده ای را متوجه دانشگاه نموده و پاسخگوی نیازهای آن مجموعه نبود، به همین دلیل مدیران این دانشگاه تصمیم به یکپارچه سازی کل شبکه بی سیم در فضاهای وسیع این دانشگاه گرفتند.

این پروژه در چندین فاز در حال انجام است که در ابتدا در سالن های اجتماعات سینا و صدرا، ابوریحان و رازی، در کنارساختمان برج پژوهشی این دانشگاه پیاده سازی شده و در حال گسترش به سایر نقاط دانشگاه  می باشد. در حال حاضر با شبکه بی سیم سازمانی این دانشگاه که به صورت یکپارچه و با امکان مدیریت مترکز پیاده سازی شده،  کاربران با بازده بالا از ارتباط بی سیم با شبکه WiFi سازمانی بهره گیری می نمایند.

بازگشت به بالا ↑

 

 

 

دانشگاه علوم پزشکی فارس

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper