سامانه پشتیبانی

راهنمای استفاده از سامانه پشتیبانی پروژه های سازمانی

img-Banner-Seis.png

سامانه پشتیبانی پروژه های سازمانی شرکت ساخت سیستم با این هدف پیاده سازی شده است که کاربران این پروژه ها بتوانند در فضایی استانداردسازی شده، پیام یا درخواست مد نظر خود را به یکی از واحدهای شرکت اعلام فرمایند. لازم به ذکر است که فضای در نظر گرفته شده برای هر کاربر در این سامانه کاملاً اختصاصی بوده و کاربران صرفاً به اطلاعات و درخواست و پیام های خودشان دسترسی دارند بنابراین اطلاعات و درخواست های شما توسط سایر کاربران قابل مشاهده نیست.

در این سامانه چهار بخش اصلی وجود دارد که در ادامه در ارتباط با هر بخش توضیحات مورد نیاز ارائه می گردد:

بخش 1: ارسال تیکت (در منوی بالای صفحه)

منظور از تیکت در این سامانه، شرح درخواست و یا پیام مد نظر کاربران سامانه پشتیبانی است که قصد دارند آن را به اطلاع یکی از سه بخش زیر در شرکت ساخت سیستم برسانند:

-         پشتیبانی فنی

-         فروش

-         مدیریت

با ورود به بخش ارسال تیکت قادر خواهید بود پیام، درخواست و یا هر محتوای دیگر دلخواه خود را با موضوع ، متن و فایل پیوست دلخواه برای شرکت ساخت سیستم ارسال فرمایید.

بخش2: وضعیت تیکت ها (در منوی بالای صفحه)

با ورود به بخش وضعیت تیکت ها، ابتدا در نمایی کلی وضعیت کلیه تیکت هایی که تاکنون ارسال نموده اید را مشاهده می فرمایید. در این بخش تیکت ها به ترتیب زمان ارسال مرتب شده و با سه رنگ مشخص گردیده اند:

-         سبز: این رنگ نشانگر تیکت هایی است که هنوز پاسخی به آنها داده نشده است

-         قرمز: این رنگ نشانگر تیکت هایی است که در جریان پاسخ گویی و انجام امور مد نظر کاربر قرار گرفته اند

-         مشکی: این رنگ نشانگر تیکت هایی است که با اطلاع کاربر و رضایت او بسته شده اند

با کلیک روی هر تیکت در این بخش می توانید شرح جزئیات متن های ارسال و دریافت شده در هر تیکت را مشاهده بفرمایید.

بخش 3: پایگاه اطلاعات فنی (در منوی بالای صفحه)

در پایگاه اطلاعات فنی این سامانه اطلاعات مفیدی فراهم شده است که می تواند به شما در جهت حل مشکلات فنی خود کمک نماید. این اطلاعات شامل راهکارها و یا توضیحات فنی می شوند که با توجه به تجربیات قبلی ما و مشاهده موارد تکراری در سمت مشتریان مختلف تهیه و تدوین شده اند.

البته با توجه به هوشمند بودن این سامانه، در حین تایپ تیکت و همچنین در بخش ارسال تیکت، اطلاعات مرتبط با متن تایپ شده در پایگاه اطلاعات فنی به شما در زیر صفحه نشان داده می شود.

بخش 4: حساب کاربری (منوی سمت راست صفحه)

همانطور که قبلاً هم اشاره شد، در این سامانه هر کاربر فضای کاملاً اختصاصی خود را دارد. منوی حساب کاربری در سمت راست صفحه به شما امکان می دهد که مشخصات کاربری خود را اصلاح نموده و در صورت تمایل رمز عبور خود را نیز تغییر دهید.

همچنین در بخش تنظیمات در این منو به شما امکان فعال کردن دریافت خبرنامه یا Newsletter شرکت ساخت سیستم و به همراه تغییر زبان، منطقه زمانی و DST یا Destination Time هم داده شده است.

خروج یا Log Out کردن از سامانه هم آخرین گزینه این منو می باشد.

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در استفاده از این سامانه دچار مشکل یا مانعی شده و یا در ارتباط با این سامانه سوالی داشتید، می توانید با امور مشتریان شرکت ساخت سیستم به شماره: 02188701190 تماس حاصل فرمایید.

 

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper