شبکه های بی سیم سازمانی (Enterprise)

Enterprise2.jpg

 

در یک فضای کسب و کار پویا با شاخصه های دنیای امروز، بهره گیری مناسب و به موقع از اطلاعات رمز اصلی موفقیت در اتخاذ تصمیمات کارآمد در سازمان محسوب می شود. هم اکنون در سازمان­ها انبوهی از اطلاعات به صورت On-line و Off-line در اختیار کارکنان جهت بررسی و اتخاذ تصمیمات لازم قرار دارد. سازمانی می تواند در فضای رقابتی امروزی فرایندهای سازمانی را به شکل موفق مدیریت و راهبری نماید که جریان تبادل اطلاعات در آن از سرعت مناسبی برخوردار بوده و بسترهای زیرساختی مناسبی برای تبادل اطلاعات در آن پیش بینی شده باشد.

با توجه به نیازهای اطلاعاتی سازمان های امروزی بسترهای در نظر گرفته شده برای تبادل اطلاعات باید بتوانند هم در محیط درون سازمانی و هم در محیط برون سازمانی جریان مداوم و پرسرعت اطلاعات را برای کارکنان ذیربط فراهم آورند. به عبارت دیگر بسترهای تبادل اطلاعات کارآمد مورد نیاز سازمان های امروزی باید بتوانند بدون هیچ گونه محدودیتی مانند محدودیت فیزیکی و محدودیت سرعتی، تحت سیاست های از پیش تعریف شده، جریان مداوم اطلاعات را در سازمان بدون وقفه حفظ نمایند.

در دنیای امروز ایستگاه های کاری بهره گیری از اطلاعات سازمانی، به ویژه برای مدیران، تنها کامپیوترهای ثابت قرار گرفته روی میزهایی با موقعیت مشخص نیستند بلکه دروازه های ورود به شبکه سازمانی و یا اینترنت می تواند گزینه های بیشتری را در بر بگیرد و علاوه بر کامپیوترهای ثابت شامل تبلت، لپ تاپ و تلفن های هوشمند نیز گردند. با بهره گیری از این دروازه های ورودی جدید به شبکه، که هیچ محدودیت فیزیکی را به کاربران تحمیل نمی کنند، می توان جریان اطلاعات در سازمان را با سرعت بسیار بیشتر و به شکلی روان تر البته با درنظر گرفتن ملاحظات مدیریتی و نظارتی برقرار نمود.

امروزه بستر شبکه های کامپیوتری بی­سیم با توجه به امتیازاتی نظیر عدم وابستگی کاربران به محل استقرار خود برای ارتباط با شبکه سازمانی و سرعت بالا در پیاده سازی و بهره گیری با در نظر گرفتن ملاحظات مدیریتی و نظارتی در ارتباط با کاربران، به عنوان گزینه اصلی بستر تبادل اطلاعات سازمانی در لایه دسترسی به شبکه در سازمان­های معظم دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

در اینجا توجه به این نکته لازم است که تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد یک شبکه بی سیم خانگی یا یک سازمان کوچک با یک شبکه بی سیم در یک سازمان با پیچیدگی های فراوان بسیار متفاوت می باشد. در تجهیزات مورد نیاز برای پیاده سازی یک شبکه بی سیم سازمانی باید ملاحظات سازمانی کاملاً پیش بینی شده باشد تا شبکه پیاده سازی شده با این تجهیزات خود به یک معضل برای سازمان بدل نگردند. به عبارت دیگر یک شبکه بی سیم تنها هنگامی می تواند به عنوان یک بستر مورد اطمینان در سازمان برای تبادل اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد که با تجهیزات استاندارد طراحی شده برای شبکه های بی سیم سازمانی یا شبکه بی سیم Enterprise پیاده سازی شده باشد.

یک شبکه بی سیم پیاده سازی شده با تجهیزات استاندارد شبکه های بی سیم سازمانی از قابلیت های گسترده ای برخورد است. در ادامه تلاش می شود به شکل خلاصه به برخی از ویژگی های اختصاصی شبکه های بی سیم سازمانی اشاره شود:

  • امکان سرویس دهی به تعداد کاربر بالا بدون نگرانی از تعداد زیاد آنها، حتی در محیط­های متراکم مانند سالن های سمینار
  • امکان سرویس دهی به کاربران بدون وجود محدودیت جغرافیایی در همه مکان­های درون و برون سازمانی
  • مدیریت متمرکز کارآمد و یکپارچه در شبکه به خصوص در محیطی که احتمال بروز مشکلات غیرقابل پیش بینی در زمینه تداخل فرکانسی وجود دارد
  • پشتیبانی از طیف وسیعی از دستگاه­ های هوشمند در حوزه های موبایل برای اتصال به شبکه
  • امکان گسترش بر اساس نیاز و به ساده ترین و سریع ترین شکل به همه نقاط سازمان
  • فراهم کردن بازده بالا در شبکه برای کاربردهای Real Time مثل Voice و Video
  • امکان ایجاد سیاست های امنیتی در سطوح متفاوت متناسب با محیط هایی با شرایط مختلف

فراهم آوردن دسترسی پایدار به شبکه به خصوص در بخش هایی که وظایف حیاتی دارند

خواندن 12038 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 ارديبهشت 1393 ساعت 08:16
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « پشتیبانی و خدمات پس از فروش
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper