خدمات پس از فروش محصولات

بازه زمانی خدمات پس از فروش محصولات:

شرکت ساخت سیستم برای محصولات هریک از برندهای خود مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش مشخصی را در نظر گرفته که در جدول زیر به آنها اشاره می شود :

محصولات Meru Networks

1 سال گارانتی و 2 سال خدمات پس از فروش

محصولات Linksys

25 ماه گارانتی تعویض

                      محصولات SMC

30 ماه گارانتی تعویض

محصولات Proxim

1 سال گارانتی

 

شرایط ارائه خدمات پس از فروش محصولات ساخت سیستم:

-هرگونه آسیب فیزیکی (شکستگی، ریختن مایعات و . . .)، آسیب های ناشی از نامناسب بودن سیستم برق یا ارت، استفاده در محیط های نامناسب و غیر مجاز (طبق مشخصات سازنده) و یا بارشدن دستگاه توسط افراد غیر مجاز دستگاه را از شمول گارانتی خارج خواهد کرد و ملاک تشخیص، نظر کارشناسان فنی شرکت ساخت سیستم خواهد بود.

 - محل دریافت و تحویل کالا، نشانی شرکت ساخت سیستم می باشد و این شرکت مسئولیتی در قبال حمل و نقل کالا ندارد.

 - بنابر ضرورت فنی، تنظیمات دستگاه تحویل شده برای رفع ایراد در زمان عیب یابی به حالت استاندارد کارخانه سازنده برخواهد گشت و مشتری پس از دریافت کالا، خود ملزم به تنظیم مجدد دستگاه مطابق نیاز خواهد بود.

- همچنین به اطلاع می رساند اطلاعات کامل کلیه محصولات عرضه شده توسط ساخت سیستم در بانک اطلاعاتی خدمات پس از فروش شرکت نگهداری می شود.

- بسیار مشاهده شده است مشتریان کالای سالمی را برای خدمات پشتیبانی ارسال می کنند. پس از بررسی و تست مشخص می شود مشکل در شرایط محیطی و یا کافی نبودن اطلاعات فنی کاربر بوده است، لذا توصیه می شود قبل از ارسال کالا نسبت به سلامت سایر شرایط محیطی اطمینان حاصل فرمایید. در این خصوص می توانید به راهنمای نصب محصولات در سایت شرکت نیز مراجعه کنید.

طبیعی است کالاهای ارسال شده که در واحد فنی ساخت سیستم سلامت آن احراز می شود برای مشتری عودت خواهند شد .

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper