محیطهای آموزشی

Univercity.jpg

 

امتیازات شبکه های کامپیوتری بی سیم نظیر Mobilityو عدم وابستگی کاربران به محل استقرار خود برای ارتباط با شبکه ، سرعت بالا در پیاده سازی و توسعه آسان شبکه موجب استقبال روزافزون از شبکه های بی سیم در دانشگاه ها و محیط های آموزشی شده است.

دانشگاه ها دارای خصوصیات محیطی مخصوص به خود هستند از جمله اینکه دارای پراکندگی مکانی زیادی در فضاهای:

- Indoor(داخل ساختمانی)

Outdoor(خارج ساختمانی)

می باشند. همچنین در این محیط های آموزشی طیف عمده ای از کاربران، یعنی دانش پژوهان و اساتید همیشه در حال حرکت هستند. به علاوه تراکم کاربران در برخی از مکان های پژوهشی مانند:

- سالن های سمینار

- تالارهای تدریس

- کتابخانه ها

- خوابگاه ها

بسیار بالاست و کاربران مایل به اتصال به شبکه با دستگاه های متفاوت مانند لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه هوشمند و . . . هستند.

 

همه پیچیدگی های فوق در کنار قابلیت های گسترده شبکه های بی سیم Enterpriseبرای پاسخ به موارد فوق موجب شده در دنیای امروز بهره گیری از شبکه های بی سیم در محیط های آموزشی ابعاد جدی تری به خود بگیرد.

 

در ادامه تلاش می شود به برخی از امکانات و قابلیت هایی که در صورت بهره گیری از تجهیزات شبکه های بی سیم سازمانی در دانشگاه در اختیار کاربران و مدیران شبکه قرار می گیرد اشاره شود:

1- امکان  مدیریت متمرکز و عیب یابی آسان به همراه رفع اشکال سریع برای واحد انفورماتیک فارغ از گستردگی جغرافیایی محیط آموزشی با تجهیزات شبکه بی سیم سازمانی ممکن خواهد بود

 
2- قابلیت سرویس دهی به انبوه کاربران در مراکزی مانند کتابخانه ها یا سالن های سمینار بدون نگرانی از کم شدن کیفیت ارتباط وجود خواهد داشت.
 
3- ایجاد دسترسی به شبکه داخلی برای مسئولین ، کارکنان و اساتید  هر نقطه ای در محیط آموزشی و با حفظ سیاست های امنیتی و سطوح دسترسی مشخص امکان پذیر خواهد بود.
 
4- ایجاد پوشش دسترسی به شبکه و اینترنت برای میهمانان ، اساتید مدعو  با رعایت سیاست های دسترسی و امنیتی به ساده ترین شکل، ممکن خواهد شد
 
5- امکان ایجاد پوشش دسترسی به اینترنت در خوابگاه ها با قابلیت مدیریت متمرکز و مانیتورینگ یکپارچه در همه بلوک های خوابگاهی، مستقل از تعداد و ابعاد آنها فراهم می شود.
 
6- شبکه بی سیم سازمانی (Enterprise) در محیط آموزشی به راحتی و بر اساس نياز با حداقل هزینه و سرعت پیاده سازی بالا قابل گسترش باشد.
 
7- سياست های امنيتی در سطوح مختلف متناسب با محيط هايی با شرايط مختلف قابل تعریف خواهد بود
 
8- ایجاد پوشش دسترسی به اینترنت و اینترانت در فضاهای باز و مراکز تجمع و استقرار بیرونی دانشگاه ممکن خواهد شد.
 
9- امکان ایجاد پوشش دسترسی به اینترنت و اینترانت در برگزاری همایش ها ، کنفرانس ها و نمایشگاه ها،  بدون نگرانی از تراکم کاربران فراهم خواهد شد.  
 
10- با بهره گیری از شبکه بی سیم سازمانی امکان جدا سازی بستر دسترسی به اينترنت از اينترانت و منابع اطلاعاتی اصلی داخلی و بالابردن ميزان امنيت اطلاعات و جلوگيری از حملات سايبری فراهم می شود.
 
11- از طيف وسيعی از دستگاه های هوشمند در حوزه های موبايل برای اتصال به شبکه بی سیم سازمانی پشتیانی می شود

12- امکان تعریف سطوح دسترسی مختلف در کل شبکه برای کاربران به شکلی در کلیه ساختمان ها و مستقل از مکان کاربران سطح دسترسی آنها در کل شبکه به سادگی مدیریت شوند فراهم است
 
13- امکان تعریف کاربردهای مختلف در شبکه در لایه های مختلف برای دسترسی به اینترنت، شبکه سازمانی، اتوماسیون اداری و . . . با در نظر گرفتن سیاست های دسترسی خاص به هر کاربرد به ساده ترین شکل، ممکن خواهد بود.

 

مشتریان ساخت سیستم

Amar3.pngArya-Sasol.jpgcl-02.jpgcl-04.jpgcl-05.jpgcl-07.jpgcl-08.jpgcl-09.jpgcl-10.jpg
JoomShaper